Sezon na pomidory w pełni!
6.jpg

Sierpień to miesiąc kiedy pomidory mają wreszcie smak lata! 

Kuchnia włoska kocha pomidory i pomidorami stoi. W połączeniu z delikatną mozzarella potarganą w smakowite kawałki, bazylią prosto z ogródka (ewentualnie z parapetu) i polane pyszną oliwą z oliwek, tworzą kwartet idealny. Włoskie kolory i włoski smak!

Świetne połączenie tworzy sycący posiłek. Łagodność mozzarelli, ziołowość bazylii plus świeżość pomidorowego smaku - temu wszystkiemu pazura dodaje oliwa!

Ja nie twierdzę, że świeży chleb z chrupiąca skórką i gruba warstwa zimnego masła nie łączą się fajnie z pięknie pachnącym plastrem sierpniowego pomidora... Przeciwnie, łączą się równie doskonale. Te zestaw ma dodatkowy walor - efekt sentymentalny. To smak mojego dzieciństwa i przenosi mnie w beztroskie czasy dzikich, dziecięcych wakacji.

Jednak sałatka caprese to włoska klasyka i jej dodatkowy walor to efekt europejskiej, ale jednak z punktu widzenia geograficznego - egzotyczności. Piękna sprawa- takie dojrzałe pomidory, czy znacie kogoś kto nie lubi sierpniowych pomidorów...? Bo ja nie! Najlepiej świadczy o tym trudność z jaką, w warunkach śniadaniowych, stanowi wykonanie zdjęcia nienaruszonego dania...:)

Smacznego i na zdrowie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl