Im prościej, tym lepiej
2.jpg


Kuchnia śródziemnomorska to nie tylko wzorowane na prostych przepisach lekkie i nieskomplikowane dania. To również, a może nawet przede wszystkim, sposób życia, podejście do jedzenia. Kuchnia kojarząca się z krajami basenu morza śródziemnego bazuje na prostych połączeniach, wręcz oczywistych. Myśląc o makaronie, większość głodnych osób pomyśli o sosie pomidorowym, bazylii. Kubki smakowe idą w ruch i myślimy o czosnku i oliwie - ślinianki pracują?

Wiele badań dowiodło, że dieta śródziemnomorska oparta głównie o warzywa, owoce, produkty zbożowe, jedzenie jako głównego źródła tłuszczu oliwy z oliwek i picie wina do posiłków, daje rewelacyjne wyniki w profilaktyce chorób serca, nadciśnienia tętniczego i nowotworów. Dyskusyjne pozostaje zachowane spożycie proporcjonalnie średniej ilości mięsa i produktów mlecznych, które np. kuchnia włoska kocha, ze szczególną miłością do czerwonej wieprzowiny.

My wierzymy, że w żywieniu trzeba zaufać badaniom i poprzeć to intuicją własną.

Genialne, proste połączenia są pretekstem i okazją, żeby usiąść przy stole z bliskimi i przyjaciółmi. Pyszne jedzenie jest podstawą, ale równie ważne w śródziemnomorskim ucztowaniu jest serdeczne towarzystwo. W miłej atmosferze pojawia się pokusa, żeby posiłek przeciągać dłużej i dłużej… i tutaj pojawia się trzeci, nierozerwalnie konieczny element kuchni śródziemnomorskiej czyli czas. Krótki jeśli chodzi o przygotowanie dań, ale nigdy nie dość długi jeśli chodzi o biesiadowanie. Śmiech i gwar nad parującym, aromatycznym daniem- czego chcieć więcej.

Żyjmy śródziemnomorsko, jedzmy proste i zdrowe produkty, bądźmy blisko z ludźmi, którzy są dla nas ważni - to nasze przesłanie na start bloga! I będziemy się go trzymać!

Serdeczności!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl