Co lubię w oliwie?
4.jpg

Dzisiaj napiszę tak zupełnie od siebie. Ja - Beata, część Oliwa i Miód uwielbiam oliwę*** z wielu powodów. Najpierw uwielbiam ją za smak. Jest kompletny i pełny, trochę słodki, trochę gorzki, wytrwani sommelierzy wyczuwają wyszukane nuty np. nutę ziemi, dla mnie to jest ta minimalna słoność. Jest niemożliwie roślinny i zielony. Smak oliwy z oliwek to jeden z tych, które zaspokajają mój głód na „coś”, kiedy nie wiem dokładnie co mam ochotę zjeść.

Poza czysto estetycznymi względami, a pozostając w temacie smaku, jest jeszcze to iskrzenie. Czuję prawie namacalnie, jak antyoksydanty szczypią moje podniebienie i to potęguje przyjemność jedzenia, ponieważ równocześnie mam świadomość, że robię przysługę swojemu zdrowiu i natychmiast moje komórki odnawiają się prawidłowo i radośnie!

Jest też warstwa „rytualna”, którą nazywam tak, ponieważ wiąże się z tradycją jedzenia, z włoską kuchnią. Włoskie jedzenie jest jedyne w swoim rodzaju, oliwa jest jego esencją. Jest proste i szczere. Oliwy nie trzeba dodawać do wyszukanych składników, żeby danie było wykwintne, a tym bardziej, żeby było smaczne, zdrowe i pyszne.

Oliwa jest szczera! Ja jej wierze! Smacznego!

*** w tekście kiedy pada słowo oliwa, mam na myśli oczywiście najwyższej jakości produkt!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl